Trkalište u Monci puni 100 godina i slavi ih povodom osamdeset osme Velike nagrade Italije koja će se održati u nedelju 11.septembra
Među svečanostima planiranim za ovu manifestaciju je i predstavljanje Fiatovog bolida koji je 10. septembra 1922. osvojio prvu Gran pri trku na ovoj stazi. Legendarni FIAT 804 sa šest cilindara sa kojim je upravljao Pietro Bordino.
Za ovu priliku, marku kojom se slavi pobeda izdala je i Poste Italiane

PIETRO BORDINO MONZA 1922.
Trkačka staza u Monci napunila je 100 godina i treća je najstarija staza na svetu koja se još uvek koristi, najstarija u Evropi.
Za proslavu ove godišnjice planiran je veoma bogat program događaja koji će tokom ovog vikenda privući preko 300.000 posetilaca: pored toga, opština Monca promoviše niz istorijskih događaja uključujući proslavu brendova, automobila i motocikala, koji su učestvovali na prvom Gran priju održanom na stazi u Monci, pre samo sto godina. Za četiri točka, čast da osvoji najvišu stepenicu podijuma pripala je FIAT-u, sa bolidom 804  koji je vozio čuveni Pjetro Bordino (10. septembra 1922).

Ovaj automobil je opremljen 2.0 šestocilindričnim rednim motorom od 95 KS u kombinaciji sa manuelnim četvorostepenim menjačem, FIAT 804 je mogao da dostigne 170 km/h i bio je veoma težak za vožnju zbog svoje male težine (650 kg). Ipak, Bordino je uspeo da ukroti snagu ovog trkačkog automobila, koji je za ovu trku  bio povećan na 112 KS,ispisujući slavne istorijske stranice Fijata.

Ova pobeda biće obeležena večeras (petak 9. septembar) na glavnom trgu Monce, ceremonijom tokom koje će Pjetro Marija Meda, potpredsednik ACI Milana i predsednik EICMA, uručiti spomen-ploču predstavnicima Heritage-a.
Za ovu priliku, Poste Italiane je takođe izdala poštansku marku koja reprodukuje rad engleskog dizajnera Majkla Tarnera, koji prikazuje fazu trke, sa FIAT 804 koji se trka na ravnoj strani sa tribinama u prvom planu.