Fiat Metaverse prodavnica, prvi auto-salon u metaverzumu, revolucija u korisničkom iskustvu

  • Fiat transformiše digitalno iskustvo zahvaljujući živom dijalogu između kupca i brenda.
  • Veoma jednostavno iskustvo sa ljudskim faktorom, pravim Fiat stručnjakom – Genijem za Fiat proizvode – spremnim da odgovori na svako pitanje.
  • Fiat Metaverse prodavnica je lansirana u Italiji, domovini brenda Fiat, sa njegovim adutom: novim modelom 500 La Prima by Bocelli.
  • U okviru Fiat Metaverse prodavnice, kupci mogu da otkriju, konfigurišu, pa čak i upotpune svoja prethodna iskustva kupovine, stvarajući doživljaj auto-salona iz udobnosti svog doma.
  • Ovaj projekat će uključiti celu gamu novog modela 500 do kraja 2022. godine; dodatni modeli i tržišta stižu u prvoj polovini 2023. godine.
  • Intuitivna i laka za korišćenje, FIAT Metaverse prodavnica (LINK) je razvijena u saradnji sa kompanijama Touchcast i Microsoft i ne zahteva VR naočare ili skup hardver.

Fiat Metaverse je prvi interaktivni auto salon u metaverzumu, što čini brend pionirom u nuđenju virtuelnog i jednostavnog korisničkog iskustva. Tehnologija koju lansira Fiat je prva svoje vrste za prodaju i isporuku u metaverzumu, što predstavlja revoluciju korisničkog iskustva brenda. U okviru Metaverse prodavnice se može pronaći Genije za Fiat proizvode – stvarna osoba – koji može da odgovori na sva pitanja kupaca u realnom vremenu.

„Mi u brendu Fiat smo još jednom pioniri u pružanju inovativnog i opuštajućeg korisničkog iskustva našim kupcima. U pravom stilu brenda, Fiat Metaverse prodavnica je prva svoje vrste u automobilskog industriji. Ona predstavlja jedno magično iskustvo: virtuelno putovanje u svet brenda Fiat uz ljudski faktor. Jednostavna je i intuitivna, prateći ideju ’lake tehnologije’, i pristupačna svima, zahvaljujući svojoj tehnologiji,“ rekao je Olivije Fransoa, glavni izvršni direktor brenda Fiat i direktor marketinga grupe Stellantis. „Jednostavno rečeno, to je naš način da učinimo korisničko iskustvo prilagođeno kupcima zahvaljujući kontaktu sa pravom osobom i još jednostavnijim u skladu sa našom društvenom misijom da ispunimo aktuelnu potrebu ljudi za jednostavnijim životom. Prvi put, naši kupci će biti u mogućnosti da kupe novi model 500 La Prima by Bocelli iz udobnosti svog doma, zahvaljujući procesu koji je brz, realističan, opušten i sa ljudskim kontaktom. Ovo jedinstveno iskustvo će se proširiti na celu gamu novog modela 500 do kraja 2022. Do prve polovine 2023. godine, kupci će biti u mogućnosti da istraže razne modele u Metaverse prodavnici; u skladu sa tim, počevši od Italije, naše revolucionarno korisničko putovanje će biti dostupno na drugim tržištima“.

Fiat Metaverse prodavnica je razvijena u saradnji sa kompanijama Touchcast i Microsoft, koji su dizajnirali iskustvo za brend Fiat. „Metaverse kao usluga“ platforma kompanije Touchcast je napravljena na oblaku kompanije Microsoft i pruža kupcima pristup metaverzumu bez potrebe za VR naočarama, avatarima ili specijalizovanim hardverom. Rezultat je sinteza digitalnog i fizičkog u jedinstveno virtuelno iskustvo.

Fiat Metaverse prodavnica može za tren oka da postavi kupca unutar Fiat modela (LINK). Nakon ulaska, Genije za proizvode poželi dobrodošlicu kupcu, i oni zajedno mogu da istraže automobil sa pregledom od 360 stepeni i informišu se o tehnologiji, reše bilo kakva pitanja o električnoj mobilnosti, punjenju i svim sadržajima novog modela 500. Nadalje, kupac može pobliže da pogleda kako rade sistem za informacije i zabavu i režimi punjenja električnog vozila. Kupac takođe može da personalizuje model biranjem šasije, boje, enterijera, i bilo kojih drugih željenih karakteristika i da bukvalno vidi kako se te opcije menjaju u realnom vremenu. Nadalje, virtuelna alatka omogućava kupcu da stvori iskustvo vožnje novog modela 500 La Prima by Bocelli, na La Pista 500, stazi koja se nalazi na krovu fabrike Lingoto u Torinu.

Kako bi ispunili potrebe kupaca i prilagodili se njihovom slobodnom vremenu, Genije za proizvode je uvek dostupan od ponedeljka do petka između 9 i 20 časova i subotom između 10 i 18 časova.

Sa novom Fiat Metaverse prodavnicom, brend nastavlja svoje putovanje ka efikasnom ali inovativnom korisničkom iskustvu, kao nastavak strategije pojednostavljivanja koje je počelo pre samo par nedelja sa konfiguracijom svoje nove game.

Potpuno onlajn iskustvo je upotpunjeno fizičkim, jer kupac može da odluči da ode do najbližeg salona radi probne vožnje.