“KAMAZ” I “GOODYEAR” NEPOBEDIVI TANDEM

Ekipa KAMAZ-master sa pneumaticima kompanije Goodyear do rekordne 18. pobede na reliju Dakar

U Saudijskoj Arabiji završila se najzahtevnija reli-trka na svetu. U kategoriji „kamioni“, ponovo je slavila ekipa KAMAZ-master, koja je ovom trkom, zabeležila svoju osamnaestu uzastopnu pobedu na Dakaru. Ovogodišnji uspeh je još veći, jer su uspeli da istovremeno zauzmu sva tri pobednička postolja, oborivši više od jednog rekorda sa Goodyear – ovim standardnim pneumaticima OFFROAD ORD.

Beograd, 20. januar 2021. – Reli u Dakaru mnogi smatraju najzahtevnijim relijem na svetu, a ovogodišnja trka je to mišljenje i opravdala. Nakon dvanaestodnevnog testa, gde se računa svaka sekunda, ekipa KAMAZ-master je ponovo slavila, ovog puta zauzevši prva tri mesta. Izvanredno dostignuće demonstrira izuzetno stručno znanje i iskustvo ekipe, kao i tehničku sofisticiranost kamiona i izdržljivost Goodyear-ovih pneumatika OFFROAD ORD.

Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, celebration picture during the 12th stage of the Dakar 2021 between Yanbu and Jeddah, in Saudi Arabia on January 15, 2021 – Photo Florent Gooden / DPPI

„Pored tehnološki usavršenih kamiona, postoji još jedan značajan doprinos uspehu, a odnosi se na robusne pneumatike. Ukoliko želiš da budeš ispred konkurencije, brzina je od suštinskog značaja, a kontinuirani rad još važniji. Naše ekipe računaju da će im izuzetna izdržljivost i odlično prianjanje Goodyear-ovih pneumatika pomoći da pobedonosno prevezu svaku sledeću ciljnu liniju, bez obzira na broj neočekivanih okolnosti i veličini izazova“ – rekao je Vladimir Čagin, šef ekipe KAMAZ-master.

Team KAMAZ-Master is seen at the rest day of Rally Dakar2021 in Hail, Saudi Arabia on January 09, 2021 // Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool // SI202101090093 // Usage for editorial use only //

Goodyear-ovi standardni pneumatici OFFROAD ORD, su na ovogodišnjoj novoj trasi postavljeni na ultimativni test. Njihova izuzetna izdržljivost, čvrstina ureza i poboljšano prianjanje, odigrali su ključnu ulogu u obezbeđivanju besprekornog rada ekipe. Goodyear je inače poznat i po tome što svoje standardne drumske pneumatike testira u veoma ekstremnim uslovima upotrebe. Ključni kriterijum je upravo izdržljivost karkasa, pošto ona neposredno utiče na vreme kontinuiranog rada i kilometarskog potencijala i time produžava životni vek pneumatika, čime Goodyear uspešno ostvaruje svoje ciljeve za trajni razvoj u transportnoj industriji.

507 Sotnikov Dmitry (rus), Akhmadeev Ruslan (rus), Akhmatzianov Ilgiz (rus), Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, action during the 8th stage of the Dakar 2021 between Sakaka and Neom, in Saudi Arabia on January 11, 2021 – Photo Frédéric Le Floc’h / DPPI

***

Leave a Reply

Najnovije

YARIS JE EVROPSKI AUTOMOBIL GODINE ZA 2021.

Odabran od žirija sastavljenog od 59 automobilskih novinara iz cele Evrope, Yaris četvrte generacije dobio je tu nagradu 21 godinu nakon što je inovativna prva generacija 2000. proglašena evropskim automobilom godine, kao prva Toyota koja se okitila tom prestižnom titulom.

VELIKI PAD PRODAJE GUMA U SRBIJI

Tržište guma za putničke automobile i kombije u Srbiji u 2020. smanjilo se za 16 odsto u odnosu na 2019. godinu. Istovremeno, prodaja letnjih guma opala je za petinu, odnosno za 24,2 odsto, zimskih za 13 odsto, dok je prodaja guma za sve sezone najmanje pogođena situacijom sa koronavirusom, pa je opala tek za pet procenata.

“SEAT” U BORBI PROTIV COVID-19

Danas su kompanija SEAT i katalonsko Ministarstvo zdravlja postigli sporazum o saradnji pri procesu vakcinacije stanovništva, kada bude na raspolaganju dovoljna broj doza za masovno vakcinisanje protiv COVID-19.Kompanija SEAT je ponudila svoju infrastrukturu i zdravstveno osoblje za podršku javnim zdravstvenim službama prilikom vakcinacije stanovništva Katalonije kao i zaposlenih u SEAT-u Volkswagen grupi u Kataloniji i njihovih porodica.

“OPEL AMPERA” SLAVI 10. ROĐENDAN

Opel je svoj prvi doprinos povećanju prodaje EV već dao pre deset godina, 2011. godine lansiranjem Ampere – prvog električnog automobila proširenog dometa evropske marke – Opel se postavio kao pionir na putu ka električnoj mobilnosti.

“KIJINA” VOZILA NAJBOLJE ČUVAJU VREDNOST

Kia Ceed je po mišljenju priznate nemačke kompanije za tržišna istraživanja Bähr & Fess ocenjen kao ‘velikan preostale vrednosti 2025. godine.’
Posebna pohvala za Stonic i Picanto koji su uvršteni među 3 najbolja u svom segmentu

“LAND ROVER DEFENDER” I U SRBIJI

Vođen strašću i poštovanjem originalnog modela, novi Defender nudi novi spektar sposobnosti i napredne tehnologije za sve podloge kako bi bio unapređen za avanture 21. veka, istovremeno ostajući veran pionirskom duhu koji je već 71 godinu glavno obeležje Land Rovera.