“KAMAZ” I “GOODYEAR” NEPOBEDIVI TANDEM

Ekipa KAMAZ-master sa pneumaticima kompanije Goodyear do rekordne 18. pobede na reliju Dakar

U Saudijskoj Arabiji završila se najzahtevnija reli-trka na svetu. U kategoriji „kamioni“, ponovo je slavila ekipa KAMAZ-master, koja je ovom trkom, zabeležila svoju osamnaestu uzastopnu pobedu na Dakaru. Ovogodišnji uspeh je još veći, jer su uspeli da istovremeno zauzmu sva tri pobednička postolja, oborivši više od jednog rekorda sa Goodyear – ovim standardnim pneumaticima OFFROAD ORD.

Beograd, 20. januar 2021. – Reli u Dakaru mnogi smatraju najzahtevnijim relijem na svetu, a ovogodišnja trka je to mišljenje i opravdala. Nakon dvanaestodnevnog testa, gde se računa svaka sekunda, ekipa KAMAZ-master je ponovo slavila, ovog puta zauzevši prva tri mesta. Izvanredno dostignuće demonstrira izuzetno stručno znanje i iskustvo ekipe, kao i tehničku sofisticiranost kamiona i izdržljivost Goodyear-ovih pneumatika OFFROAD ORD.

Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, celebration picture during the 12th stage of the Dakar 2021 between Yanbu and Jeddah, in Saudi Arabia on January 15, 2021 – Photo Florent Gooden / DPPI

„Pored tehnološki usavršenih kamiona, postoji još jedan značajan doprinos uspehu, a odnosi se na robusne pneumatike. Ukoliko želiš da budeš ispred konkurencije, brzina je od suštinskog značaja, a kontinuirani rad još važniji. Naše ekipe računaju da će im izuzetna izdržljivost i odlično prianjanje Goodyear-ovih pneumatika pomoći da pobedonosno prevezu svaku sledeću ciljnu liniju, bez obzira na broj neočekivanih okolnosti i veličini izazova“ – rekao je Vladimir Čagin, šef ekipe KAMAZ-master.

Team KAMAZ-Master is seen at the rest day of Rally Dakar2021 in Hail, Saudi Arabia on January 09, 2021 // Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool // SI202101090093 // Usage for editorial use only //

Goodyear-ovi standardni pneumatici OFFROAD ORD, su na ovogodišnjoj novoj trasi postavljeni na ultimativni test. Njihova izuzetna izdržljivost, čvrstina ureza i poboljšano prianjanje, odigrali su ključnu ulogu u obezbeđivanju besprekornog rada ekipe. Goodyear je inače poznat i po tome što svoje standardne drumske pneumatike testira u veoma ekstremnim uslovima upotrebe. Ključni kriterijum je upravo izdržljivost karkasa, pošto ona neposredno utiče na vreme kontinuiranog rada i kilometarskog potencijala i time produžava životni vek pneumatika, čime Goodyear uspešno ostvaruje svoje ciljeve za trajni razvoj u transportnoj industriji.

507 Sotnikov Dmitry (rus), Akhmadeev Ruslan (rus), Akhmatzianov Ilgiz (rus), Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, action during the 8th stage of the Dakar 2021 between Sakaka and Neom, in Saudi Arabia on January 11, 2021 – Photo Frédéric Le Floc’h / DPPI

***

Leave a Reply

Najnovije

PREMIJERA KONCEPTA -EQT

Kao što koncept EQT pokazuje: mi dosledno sprovodimo svoju tvrdnju o liderstvu u elektromobilnosti, a u budućnosti ćemo takođe ponuditi potpuno električne modele u ovom segmentu”, izjavio je Marcus Breitschwerdt, Head of Mercedes-Benz Vans.

NOVO U PONUDI EURO SUMARA

Euro Sumar generalni distributer skutera i motocikala SYM Fotografije: Euro Sumar, SYM. Širok asortiman dvotočkaša s Dalekog istoka s pouzdanošću na nivou japanskih proizvođača, ali s prihvatljivijom cenom Euro Sumar, beogradska kompanija koja već nekoliko decenija brižljivo gradi reputaciju pouzdanog, odgovornog i uspešnog uvoznika, prodavca i servisera automobila i motocikala japanske marke Suzuki, nedavno je […]

JEZDIĆ PROMOTER HJUNDAIJA SRBIJA

Beograd 7.5.2021. Trajno globalno opredeljenje Hyundai brenda usmereno je na kvalitetno provedeno vreme, porodične vrednosti, povratak prirodi i razvoj ekološke svesti. Hyundai Srbija prepoznaje ove vrednosti u našem poznatom glumcu Nenadu Jezdiću, čija je sjajna glumačka karijera sve blistavija. Sa velikim zadovoljstvom najavljujemo početak saradnje na promociji brenda i projektima koji podržavaju zajedničke vrednosti. Ovim […]

RENAULT TALK #1

NOVI TALAS: MARKA RENAULT OTKRIVA NOVE AMBICIJE Renault Talk#1: digitalni događaj u prepoznatljivom stilu marke Luca de Meo i Renaultov brand tim podelili su svoju viziju marke u okviru strateškog plana Renaulution.  „Nouvelle vague” za savremeniju, zeleniju, tehnološki napredniju i održivu marku Renault Novi logotip i vizuelni identitet Jačanje proizvodne ofanzive Poslovna strategija usmerena na […]

“KIA” SE BAŠ ZAHUKTALA

Korporacija Kia je u aprilu u svetu prodala 249.734 vozila, što je 78-postotno povećanje u odnosu na april 2020. godine.
Kijinu globalnu prodaju »vukli« su sportski terenci Sportage (27.955 prodatih vozila) i Seltos (26.864 vozila, ne prodaje se u Evropi). Treći najpopularniji model Kije bila je limuzina K3, koja je našla 22.591 novog kupca.