“KAMAZ” I “GOODYEAR” NEPOBEDIVI TANDEM

Ekipa KAMAZ-master sa pneumaticima kompanije Goodyear do rekordne 18. pobede na reliju Dakar

U Saudijskoj Arabiji završila se najzahtevnija reli-trka na svetu. U kategoriji „kamioni“, ponovo je slavila ekipa KAMAZ-master, koja je ovom trkom, zabeležila svoju osamnaestu uzastopnu pobedu na Dakaru. Ovogodišnji uspeh je još veći, jer su uspeli da istovremeno zauzmu sva tri pobednička postolja, oborivši više od jednog rekorda sa Goodyear – ovim standardnim pneumaticima OFFROAD ORD.

Beograd, 20. januar 2021. – Reli u Dakaru mnogi smatraju najzahtevnijim relijem na svetu, a ovogodišnja trka je to mišljenje i opravdala. Nakon dvanaestodnevnog testa, gde se računa svaka sekunda, ekipa KAMAZ-master je ponovo slavila, ovog puta zauzevši prva tri mesta. Izvanredno dostignuće demonstrira izuzetno stručno znanje i iskustvo ekipe, kao i tehničku sofisticiranost kamiona i izdržljivost Goodyear-ovih pneumatika OFFROAD ORD.

Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, celebration picture during the 12th stage of the Dakar 2021 between Yanbu and Jeddah, in Saudi Arabia on January 15, 2021 – Photo Florent Gooden / DPPI

„Pored tehnološki usavršenih kamiona, postoji još jedan značajan doprinos uspehu, a odnosi se na robusne pneumatike. Ukoliko želiš da budeš ispred konkurencije, brzina je od suštinskog značaja, a kontinuirani rad još važniji. Naše ekipe računaju da će im izuzetna izdržljivost i odlično prianjanje Goodyear-ovih pneumatika pomoći da pobedonosno prevezu svaku sledeću ciljnu liniju, bez obzira na broj neočekivanih okolnosti i veličini izazova“ – rekao je Vladimir Čagin, šef ekipe KAMAZ-master.

Team KAMAZ-Master is seen at the rest day of Rally Dakar2021 in Hail, Saudi Arabia on January 09, 2021 // Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool // SI202101090093 // Usage for editorial use only //

Goodyear-ovi standardni pneumatici OFFROAD ORD, su na ovogodišnjoj novoj trasi postavljeni na ultimativni test. Njihova izuzetna izdržljivost, čvrstina ureza i poboljšano prianjanje, odigrali su ključnu ulogu u obezbeđivanju besprekornog rada ekipe. Goodyear je inače poznat i po tome što svoje standardne drumske pneumatike testira u veoma ekstremnim uslovima upotrebe. Ključni kriterijum je upravo izdržljivost karkasa, pošto ona neposredno utiče na vreme kontinuiranog rada i kilometarskog potencijala i time produžava životni vek pneumatika, čime Goodyear uspešno ostvaruje svoje ciljeve za trajni razvoj u transportnoj industriji.

507 Sotnikov Dmitry (rus), Akhmadeev Ruslan (rus), Akhmatzianov Ilgiz (rus), Kamaz, Kamaz – Master, Camion, Truck, action during the 8th stage of the Dakar 2021 between Sakaka and Neom, in Saudi Arabia on January 11, 2021 – Photo Frédéric Le Floc’h / DPPI

***

Leave a Reply

Najnovije

NOVI “KIJA “SORENTO”

Novi Kia Sorento je moćan, progresivan i svestran te kao najprestižniji član Kijinih sportskih terenaca u četvrtoj generaciji donosi dizajn i tehnologije za sve putne izazove..
Sorento je i u Srbiji.Pogledajte kako je proteklo otvaranje, kao i cenovnik…

NAPOLITANO ČESTITAO LUMINOZI

IZVRŠNI direktor brenda Lancia, Luka Napolitano čestitao je italijanskoj atletičarki Luminozi Baljoljo postavljanje rekorda na 100 metara sa preponama na Olimpijskom igrama u tokiju. Baljoljo je inače ambasador brenda Lancia.– Na nezaboravan dan za atletiku i za italijanski sport uopšte -rekao je Luca Napolitano, izvršni direktor brenda Lancia, – – sa velikim zadovoljstvom pridružujemo se […]

PROJEKAT UNAPREĐENJA POVEZANOSTI BANATA 2

JP Putevi Srbije poslali su saopštenje o upravo završenoj akciji – projekti “Unapređenje povezanosti Banata 2” – IBC2 Srbija / Rumunija.
Saopštenje prenosimo u celini uz napomene da su svi foto i video materijali dobijeni ljubaznošću JP Putevi Srbija kojima se još jednom zahvaljujemo na saradnji.

115 GODINA “LANCIE” – “ELEGANZA IN MOVIMENTO” (2.)

U drugoj epizodi dokumentarne serije o 115 godina Lancie, pod nazivom „Brend sa jedinstvenim identitetom“, Luca Napolitano, izvršni direktor marke Lancia i Roberto Giolito, šef nasledstva Alfa Romea, Fiata, Lancie i Brendovi Abarth razgovaraju o evoluciji logotipa i o poreklu imena kultnih Lancia automobila.

OSAM PREMIJERA U MINHENU

Štutgart/Minhen. Na predstojećem IAA MOBILITY salonu automobila u Minhenu koji će se održati od 7. do 12. septembra, Mercedes-Benz predstavlja svu širinu svoje trenutne i buduće ponude električne mobilnosti – od kompaktnih modela, luksuznih limuzina od višenamenskih vozila (MPVs).