ОЛИВЕР ДО ЗВЕЗДА СА “ABARTHOM”

Беaрман исписао историју освајањем ADAC Formel 4 шампионата спонзорисаног од стране бренда Abarth

Оливер Беарман (GBR – Van Amersfoort Racing је исписао историју у Формули 4. Први пут од 2014. – године када је дебитовала серија коју је успоставила Међународна аутомобилска федерација (ФИА) – један возач је успео да освоји титуле и у Италији и Немачкој током исте сезоне. У финалној рунди сезоне на стази Нирбургринг, Британац је завршио пети у 1. трци након контакта са својим директним ривалом за титулу Тимом Трамницом (GER – US Racing).

. У 2. трци, Беарман је остварио шести успех у сезони, што је повећало његово вођство над Трамницом на 21 поен, који је четврти прошао кроз циљ на кишовитом Нирбургрингу. У 3. трци, контакт између Трамница и Дуфека одмах на почетку је значио је да титула моментално иде у руке Британца, који се борио за подијум до краја, и задовољио се четвртим местом, што му је донело титулу.

-Веома сам срећан – рекао је освајач Ф4 шампионата Немачке – сезона је била фантастична. Имао сам шансу да победим у последњој трци и покушао сам, иако нисам хтео да превише ризикујем. Никад нисам ни сањао да би могао да освојим шампионате и Немачке и Италије, против веома јаких возача. Борба са Тимом је била веома узбудљива, и након 1. трке, знао сам да морам да дам све од себе да освојим шампионат. Сада је време да мислим на будућност. Наравно, мој сан је Формула 1, али корак по корак, ићи до врха из године у годину.

ADAC Formel 4, 16. – 18. Rennen Nürburgring 2021 – Foto: Gruppe C Photography

У шампионату тимова, Van Amersfoort Racing је потврдио титулу шампиона, понављајући успех из 2020. и освајајући дуплу титулу, након победе у Ф4 шампионату Италије, које је такође спонзорисано од стране бренда Abarth и сертификовано од стране ФИА.