Tekst i foto: BK Borac Čačak

Na Prvenstvu Srbije u biciklizmu, senior BORCA Ognjen Ilić osvojio šampionsku titulu u Olimpijskoj disciplini-drumska trka, a u vožnji na hronometar osvojio drugo mesto i samim tim postao najozbiljniji kandidat za odlazak na Olimpijske igre.

Ognjen Ilić šampion Srbije

Titule prvaka Srbije osvojli i ekipe dečaka do 9 i dečaka do 11 godine,

Prvaci Srbije ekipno, dečaci do 9 godina
Prvaci Srbije ekipno dečaci do 11 godina

Damjan Dimitrijević dečaci do 9 godina, Slaviša Vesković masters preko 50 godina.

Vuk Jevtović, dečaci do 11 godina, na pobedničkom postolju

Medaljam se još okitili Vuk Jevtović dečaci do 11 godina, Uroš Rabrenović dečaci do 13 godina, Toni Smiljanić masters preko 50 godina i seniorska ekipa.

Damjan Dmitrijević, drugi na prvenstvu Srbije drum 2024, dečaci do 9 godina
Uroš Rabrenović, treći na Prvenstvu Srbije 2024, dečaci do 13 godina

Ovogodišnje Prvenstvo Srbije u drumskom biciklizmu održano je u disciplini pojedinačni hronometar u Erdeviku 21.06.2024.godine, a drumska trka na autodromu Beranovac kod Kraljeva u nedelju 23.06.2024.godine.

Slaviša Vesković i Toni Smiljanić, Prvenstvo Srbije u vožnji na hronometar 2024, mastersi preko 50 godina

U vožnji na hronometar Ognjen Ilić u seniorskoj konkurenciji nije odbranio prošlogodišnju titulu, jer je ovaj put brži bio srpski profesionalac Dušan Rajović, dok je treći bio Veljko Stojnić Lotus team Sombor.

Pobednici Prvenstva Srbije u vožnji na hronometar 2024, seniori

U mladjim kategorijama Damjan Dimitrijević dečaci do 9 godina osvojio je prvo mesto, Nemanja Savić bio je četvrti.

Damjan Dimitrijević, Prvak Srbije u vožnji na hronometar 2024, dečaci do 9 godina
Vuk Jevtović i David Dragović, dečaci do 11 godina, Prvenstvo Srbije na hronometar

U kategoriji dečaka do 11 godina Vuk Jevtović osvojio je drugo, a David Dragović treće mesto. U kategoriji mastersa takmičara preko 50 godina Slaviša Vesković bio je prvi, a Toni Smiljanić drugi.

Drumska trka za seniore bila je najduža u istoriji prvenstava Srbije, čak 180km, na veoma teškoj stazi, po veoma sparnom vremenu. Ovo je sve uradjeno da se vidi ko je najspremniji biciklista u Srbiji i koji treba da predstavlja Srbiju na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu. Favoriti za pobedu su u početku dosta taktizirali, imali veliki zaostatak za vodećima. Na polovini staze Ognjen Ilić je uvideo da ako sad ne krene u poteru za vodećim da neće uspeti da ih stigne. Sa takmičarem iz Sombora Mihailom Stolićem i klupskim drugom Dejanom Cogoljevićem uspeo je da nadoknadi zaostatak od preko 10 minuta i da dva kruga pre kraja stigne vodeću grupu. U zadnjem krugu ostavlja ih sve na zadnjem usponu i sa prednošću od jednog minuta ostvaruje veliku pobedu.

Drugi i treći bili su biciklisti Lotus tima iz Sombora Jovan Divnić i Mihailo Stolić. Dejan Cogoljević zavšio je na šestom mestu, a najveći favoriti za pobedu Dušan Rajović i Veljko Stojnić bili su sedmi i osmi. Ekipno Borac je bio treći iza Lotus tima i Metalca iz Kraljeva.

U mladjim kategorijama, dečaci do 9 godina Damjan Dimitrijević osvojio je drugo mesto,  a ekipno Borac je bio prvi. U kategoriji dečaka do 11 godina Vuk Jevtović je osvoji drugo mesto, a ekipno Borac je bio prvi. U kategoriji dečaka do 13 godina Uroš Rabrenović osvojio je treće mesto.

U narednim danima očekuje se odluka Biciklističkog saveza Srbije ko će Srbiju predstavljati na Olimpijskim igrama u Parizu.

U Borcu očekuju da će to biti Ognjen ilić i da će klub i Grad Čačak posle Miće Brkovića dobiti  drugog olimpijca.